Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spiritismus

slovo které v nás okamžitě vyvolá představu mužů a žen vážných tváří sedících spolu okolo stolu a dotýkajících se vzájemně rukama. U někoho vyvolá tato představa lehký úsměv, u jiného mrazení. Ať už patříte k těm nebo oněm, jistě jste si všimli, že tento nejrozšířenější druh novodobého okultismu prožívá mocný vzestup.
Podíváme-li se na spiritismus z historického hlediska, musíme konstatovat, že vychází z jednoho druhu věšteckého umění nazývaného nekromantie (mantika = věštectví, hadačství). O tomto druhu věšteckého umění nám zanechal zmínku i středověký mág Heinrich Cornelius Agrippa z Nettesheimu ve svém rozsáhlém díle
,,De occulta filosophia" (Skrytá filosofie), v němž tvrdí, že nekromantie je část goetie, neboli černé magie, která se zabývá tím, že získává od mrtvých věštby a před krátkou dobou zemřelé přivádí opět k životu pomocí pekelného zaklínání a obřady nad oběťmi smrti.
Nádherný příklad nekromantického rituálu nacházíme v Homérově Odyssei, kde hrdinovi od trójských hradeb radí mocná kouzelnice Kirké vyvolat ducha věštce Teiresia, aby Odysseovi poradil v dalším putování. Odysseus vyplní doslovně příkazy Kirké a to, co následovalo, opravdu nahání hrůzu i po staletích:
,,Do jamky temná krev hned prýštila -- ejhle, tu duše zesnulých nebožtíků se scházely z temnoty ke mně: nevěst a mládenců dav, též starců zkoušených těžce, nevdaných děv, jimž srdce se soužilo těžce, dále i množství těch, jež ranilo kované kopí, mužové zabití v boji i se zbrojí zbrocenou krví -- mnoho jich z různých stran kol jamky se počalo sbíhat, s úžasným kvílením všichni, mě jímala smrtelná hrůza. "
Provozování nekromantických obřadů je známé i z pozdějších období, ať byly prováděny za jakýmkoli účelem, byly považovány za jedny z nejnebezpečnějších magických operací. Obvyklé místo pro rituál byl osamělý hrob či hrobka, nikdy ne hřbitov. Nejvhodnější doba je mezi třiadvacátou hodinou a půlnocí, v sobotu nebo v neděli, za přibývajícího měsíce. Zásadně ne v období nového měsíce. Nikdy se nesmí zapomenout na ochranné pomůcky (např. magický kruh nebo meč).
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

plosim

(Blabla, 24. 3. 2008 10:25)

ahojik...pekny stranky...hele nmohla by si sem dat neco o levitaci? dik

das

(dasda, 17. 3. 2008 15:58)

sorry loki to jsem nechtel na tebe ale na satanisti neco chystajiJá myslel ze to pises autorovi stranek :-D sry sry sry

to loki

(DOOM, 17. 3. 2008 15:56)

hele oco ti jde... ? ses fakt blb

Satanismus ==> nevíra v boha něco jako antikřestan někteří sataniste i zabijeji lidi nebo zvirata kvuli jejich ritualu...

Satanská bible říká něco jako užívat si život...
A ta bible od boha je že si život užívat nebudeš a budeš jen hodný :-D

myslím že satan i bůh existuj a nejsem křesten ani satanista :-D proste jsem sam sebou ... :-D

Jsou satanisti "blázni" ti to berou moc vážně :-D měli by jse sklidnit

Re: sataniste neco chystaji

(Loki, 18. 9. 2007 14:39)

tak zaprve: nauc se pravopis
zadruhe: satanismus neni o zabijeni lidi a obetovani, neplet se do toho kdyz nevis o co jde
zatreti: co te to vubec zajima? veris v boha? veris v satana? raci se nestarej se.
zactvrte: nez zacnes satanismus odsuzovat zjisti si co to vlastne je, precti si satanskou bibli, jestli nechces tak nepis takove kraviny... Thx :)

lucow: tak nak.

(SpankovaKost, 4. 4. 2007 16:40)

satanisti newco chystaj? nemuzu chybet :))

:o)

(Lady Rovena, 23. 1. 2007 9:05)

Možná Tě ještě zachrání, i když ta výzva mi připadala trochu zmatená :o) asi už si pro něho přišli.....Jinak se mi tu moc líbí, je to tu super (myslím tyhle stránky) :o)

jo!!!!!

(lucow, 17. 1. 2007 10:14)

smula už sem u nich!

Sataniste neco chystaj!

(Smutny37, 12. 1. 2007 15:38)

zacinaji velke srazi priroda se meni mam prime spravi ze byl vyvolani demoni ppotsveti davejte pozor,stiny, posstavi v kapich, jsou zalezli v lesich pod temnymi stranami je vic jdoufam ze se mi nekdo ozve je nas malo snazime se pomoc a zabranit tomu ale potrebuje me pomoc! ozvete se 720234884 a prosim davej te na sebe pozor a prosim nepodlehne te muj e mail je Smutny37@seznam.cz pisnete uz to zacalo!! musime to zastavit drzte se spatky a cekejte na pokyn bude sraz ale pude o kejhak prosim ozve te se!!!!!!!!!! mir s vami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vase sila je dulezita verte nebo ne kazdy to pozna sam !!! a prosim NEPODLEHNE TE!! SATANISMUT VAM SLIBI VSE A SPLNI ALE ZA JAKOU CENU : ZA VASI DUSI!!!! JDE ET NA SATANISMUSD A SNAZTE ROZMLOUVAT LDEM KTERI CHTE STOUPIT K NIM ALESPON PRO ZACATE A PISNE TE NEBO VOLEJTE!!!
Smutny37