Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magie živlů

Magie živlů se zakládá na představě o existenci čtyř živlů, které prostupují materiálním vesmírem. Tyto elementy jsou často pokládány za základ veškerého fyzického stvoření...

Magie živlů se zakládá na představě o existenci čtyř živlů, které prostupují materiálním vesmírem. Tyto elementy jsou často pokládány za základ veškerého fyzického stvoření.

Nejsou to žádné božstva, ale prazákladní síly nefyzického světa, čili vesmíru.Dokážeme-li harmonicky spolupracovat s těmito čtyřmi živly, můžeme tyto živelné síly přimět, aby působily k našemu prospěchu. Magii živlů lze tedy označit za druh praktické magie, založené na schopnosti komunikovat se čtyřmi živelnými prasilami.

Tyto čtyři základní živly jsou spirituálními ekvivalenty fyzické hmoty Země, Vody, Ohně a Vzduchu. Často jsou zobrazeny jako symboly, např. na tarotech, ale i jiných kartách, oltářích, knihách, či jako rytiny na zdech.V různých systémech rituální magie můžeme vidět snahu o mistrovské ovládnutí těchto živlů. Často jsou součástí iniciací a zasvěcení osob, které postupují magickou cestou. Také z lidských dlaní se dá rozpoznat, má-li dotyčná osoba již zmíněné schopnosti. Nic nikomu ale samo nespadne do klína a vždy se musíme velmi snažit a pracovat na sobě.
Tyto osoby by měly být schopny s pomocí čtyř živlů praktikovat magii, která se projeví ve fyzickém světě. Je nutno podotknout, že někteří lidé mají k praktikování úspěšné magii živlů přirozené sklony více rozvinuty, než jiní. Cítí, že jsou jiní a daří se jim ihned a jejich úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat. S takovými předpoklady jsou skvělými mágy, ovšem za předpokladu, že o svých schopnostech ví a rozvíjí je.

Forma oktagonu vypovídá, že ženská podstata je tělesnost a mysl mužská podstata.

Energie živlů jsou přítomny ve veškerých hmotných objektech, přičemž v každé částici hmoty jsou současně přítomny všechny čtyři živly, z nichž některé převládají. Magie živlů však dokáže vysvětlit svými čtyřmi elementy nejrůznější lidské vlastnosti. Emoce souvisí s živlem Vody, rozvážnost se Zemí a horečná aktivita s působením Ohně. Proto například na emotivních kouzlech, které by měly působit pomalu, se podílí elementy Vody a Země, kouzlo lásky, které má působit na emoce, si vyžaduje spolupráci Vody a přidáním trochy vášně - Ohně, elementem komunikace je síla Vzduchu. Vše chápejme jako symboly.Chcete-li začít s praktikováním magie živlů, musíte o harmonii s živly začít usilovat ve svém nitru. Dříve než začnete pracovat s kterýmkoli elementem, musíte s ním dosáhnout úplného souznění a takto postupovat se všemi elementy. Jakmile dospějete k harmonii, je pro vás magická práce snadná. Jednoduše s živly rozmlouváte a žádáte je, aby vám pomohly dosáhnout cílů, o které usilujete.Použitím svíčky při magických praktikách posílíte živel Ohně, naopak použitím kadidla znásobíte živel Vzduchu. Motlitba u břehu řeky posílí element Vody a hlína zase Zemi.

Některé směry věří v typické zástupce jednotlivých živlů. Podzemní skřítci zastupují živelné síly Země, mořské panny, víly a rusalky Vodu, salamandři Oheň a Vzduch jiné spirituální bytosti.

Jak začít s učením? Začněte s pěstováním rostlin, stačí v truhlíku na okně. Ovlivňujte jejich růst, hovořte s nimi, soustřeďte se na ně a po čase ucítíte, že vám květiny odpovídají. Tímto rozvíjíte živel Země. Budete-li vytrvalí, podaří se vám to, chce to ale trénovat týdny, měsíce. Zvládnutí všech živlů potrvá ještě déle a věřte, že odradí každého, kdo není o svém cíli pevně přesvědčen.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hej ty Magicke

(NinaŠprtka, 17. 7. 2018 18:55)

Najmocnejší živel je voda, pretože môže uhasiť oheň ale voda sa nedá zastaviť.

hm

(patricie58, 21. 12. 2014 12:20)

podívej na muj http://nejmocnejsi.blog.com

Nejde mi PSI ball ani ovládání žádných živlů

(Phil, 29. 7. 2014 23:42)

Prosím kdo z Vás umí ovládat živly tak moc prosím poraďte mi na můj email Hamidu@seznam.cz...nejde mi ani PSI ball, už ho zkouším necelý týden a skoro bez výsledku, akorát cítím teplo a brnění v dlaních. Většině lidí se to povede hned. Nevím jestli nemám zablokované čakry nebo tak něco. Ocenil bych kdyby jste se se mnou podělili o nějaké začátečnické rady,díky

Magicke

(trgfg, 2. 9. 2010 19:39)

myslim ze nejtesi magie je magie ohne asi je to ten nejmocnejsi element ale ma take slabyny a jen ti hodne mocni carodejove dokozou ho ovladat ja jednou primel ohen svicky aby horel na krivo

Re: Magicke

(david, 20. 6. 2011 0:24)

noo ohen uhasis vodou ale vodu nejde zastavit např tsunami nabo bude rozpouštet kovy kdyz vre nebo dokaze rozprazkat pevne predmety led vode je tešsí na pohopení a soladit s ní :D

Re: Re: Magicke

(Kubajs, 11. 4. 2012 20:12)

Vodu ale zastavíš velmi silnou a pevnou hrází.

Re: Magicke

(jadperi, 10. 4. 2012 9:30)

Žádný živel není silnější je to jako koláč na čtyři části všechny sou vyrovnané otázkou je jak ho ovládáte vy sami .

Re: Re: Magicke

(Anonym, 27. 6. 2012 16:49)

Asi to nejchytřejší, co tu kdy co napsal... :)

Re: Magicke

(Kate, 18. 6. 2012 21:33)

To zas tak moc pravda není. každému kdo se učí o živlech a jejich energiích je nějaký živel předurčen poznáš to podle svého chování nebo svého znamení a každý má svůj " záporný" živel, který mu jde nejhůře ovládnout.

Re: Re: Magicke

(Anonym, 27. 6. 2012 16:51)

To máš pravdu, ale přeci jenom každý se může naučit jakoukoliv PSI schopnost, jen rychlost záleží na tom, jak ty píšeš a s tím já souhlasím, na jeho povaze apod.

Re: Magicke

(Hanka, 10. 7. 2014 16:46)

No tím si nejsem tak jistá. Sice oheň a země jsou na ovládnutí nejtěžší, ale já jsem to zkoušela a oheň mi šel nejlépe. Dostala jsem se, ale do toho nejjednoduššího, protože dál mi to nešlo. Asi proto, že oheň ovládat nechci :(.

OHNIVÝ ŽIVEL

(Anež, 14. 5. 2014 15:34)

Prosím o pomoc. Je tu někdo který umí ovládat živel ohně? Prosím ozvěte se mi. Potřebuji se to naučit. Jsem ve znamení lva.
Email: Anezka160@seznam.cz
Skype:vakulka11
prosííííííííííím moc děkuji

Potřebuji Pomoc Se Vzduchem.

(darnok, 10. 4. 2014 19:46)

Dobrý Den, Chtěl Bych Se Poptat Po Cvičení Vzduchu. Jestli By Někdo Věděl Tak Napište Na konradneuvirt@seznam.cz Děkuji :D

chci to moc!!

(krist (nepravé jméno), 12. 2. 2014 20:17)

Hledám někoho, kdo by mi pomohl se zemí..jak ji ovládnout...její sílu
Umím z ní čerpat neskutečná kvanta síly ale neumím je shromaždit a zpracovat....pište na zdenicka2003@email.cz díkyyyy

super

(kristýna spáčilová, 7. 2. 2013 15:44)

ahoj moc mě těší žeste mi pomohli od bolesti už dlouho se snažím ovládat živli a s vaší pomocí to dokážu moc dekuji :-)))))

Re: super

(zdenouš, 12. 2. 2014 20:14)

ahoj jde ti země??? :-))) piš na zdenicka2003@email.cz

Země

(Zdena, 12. 2. 2014 20:13)

Ahoj chtěla bych se naučit ovládat zemi je to brovzká schopnost a chtěla bych to umět moc děkuji kdo by mi chtěl pomoci pište prosííím doufám že mě pochopíte a pomůžete mi moc děkuji pište na zdenicka2003@email.cz děkuji nebo na fb Fleková Zdenička ( zdenyy) děkujiiii strašně moc to chci!!!!

čau

(petr2001, 3. 1. 2014 11:19)

ahoj moc vás prosím muj fb Petr Kulhánek mam tam svoji fotku nebo fotku monster energi chtěl bych se naučit ovládat vzduch muj skype petrkulhanek5 moje tel:605745293 prosím ozvětese moc se chci učit

Pomoc

(Alcarnor, 30. 11. 2013 15:37)

Prosim ak viem ovladat niekto nejaky živel napište mi na rollaand@azet.sk neviem ako mam začat

ZEMĚ

(kristýna spačilová, 7. 2. 2013 16:04)

Ahoj chtěla bych se naučit ovládat zemi je to brovzká schopnost a chtělabych to umě t moc děkuji kdo by mi chtěl pomoci pište prosííím doufám že mě pochopíte a pomůžete mi moc děkuji pište na kika104@seznam.cz