Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čarodějnický rok

Samain

dnes se mu říká Halloween, znamenal konec roku. Nový rok začínal západem slunce 31. října. Tento obřad byl znám jako noc předků nebo slavnost smrti. Protože v tuto noc je závoj, který dělí náš a astrální svět nejtenčí, je považována za nejlepší dobu pro divinaci (věštění podle božích znamení, jimiž jsou různé přírodní jevy, např.let ptáků sen, věštění s pomocí pomůcek). Slavnosti se konají na památku zesnulých předků a jako stvrzení pokračujícího života. Je to čas na řešení problémů, zbavení se strarých myšlenek a vlivů. Koná se buď 31. října nebo za prvního úplňku ve znamení štíra (24.10. - 22. 11.)

Zimní slunovrat

připadá na 21. prosince. Je to období smrti a znovuzrození boha Slunce. Dny jsou nejkratší, slunce je na nejnižším bodu své dráhy. Úplněk po Vánocích je považován za magicky nejúčinnější v celém roce. Tento obřad je slavností - světla, s tolika svíčkami na oltáři nebo kolem něj, kolik je jen možné, aby bylo uvítáno dítě slunce.

Imbolic

1. únor nebo první úplněk ve znamení vodnáře (21. 1. - 20. 2.), je čas očisty a novorozených jehňat. Název " Imbolic" pochází se slova "oimelc" neboli ovčí mléko. Je to slavnost Panny jakožto příprava na růst a obrodu.

Jarní rovnodennost

21.března je období, kdy je světlo a tma v rovnováze, ale světlo sílí.

Beltane

noc z 30, dubna na 1. května. Je to především svátek plodnosti, s přírodními kouzly a obětinami planým stromům, divokým zvířatům a živlům. Moc elfů a skřítků roste a svého vrcholu dosáhne za letního slunovratu. Čas pro velkou magii, příhodný pro veškerou divinaci ( věštění) a pro zakládání lesních nebo zahradních svatyní. Touto dobou by měli být odměňováni strážci domů.

Letní slunovrat

21. června je čas, kdy den trvá nejdéle. Slunce stojí nejvýše, než začne klesat do tmy. je známo,že byliny sbírané tento den mají mimořádnou magickou moc. V noci se hojném počtu objevují elfové a skřítci.

Lugnasad

1. srpen nebo první úplněk ve znamení Lva (23.7. - 23.8.). Je to svátek předežňový, bod obratu v roce Matky Země. Sbírají se poslední byliny. Je to svátek na počest sňatku boha Luga s Matkou Zemí.

Podzimní rovnodennost

21. září byla dobou pro odpočinek po práci, pro dokončení sklizně. Den a noc je opětv rovnováze s tím, že tmy přibývá. Byly vykonávány všechny přípravy pro temné období i konec roku a opět se blíží Samain.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Carodejnica

(Ema, 14. 11. 2016 0:19)

Proc mislite ze to je blbost zamislite sa nat sebov len ti co neveria ti nemozu povedat nic ci je skutocna pravda ze sa caruje alebo ci nije opitajte sa sami seba ci je nieco zle nat tim co sa deje ak je tak si nechajde nazori pre seba ja so sa narodila stim ze duchov videla isti cas aj som sa snimi rospravala tak co kebi ste vedeli tak bi ste verili a neodsudzovali bakujem ps.Ema

tzhgfdcvhjgfcfghj

(sdfghjghjklkjhgbjkjh, 26. 1. 2011 13:47)

čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej samotného dábla jenž umři! kdo si to přečetl tak do 5 dnů umrě,musel jsem to napsat jinak bych do 5 dnů umřel,kdo si to přečetl tak to napište do jinýho blogu
nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!!!! do kelu...

hfggfh

(Vojta, 23. 5. 2010 11:02)

joo tak jsem to konečně našel. Tenhle seznam už hledam dost dlouho, jednou jsem ho viděl ale pak už jsem ho nemoh najít. Nejvíc se těším na 21. červen. Už brzooo!

Kopie ? Proč myslíte ?

(Vlk, 24. 10. 2009 21:55)

Ježiši, proč všichni píší že to okopíroval odtud a odtud ? Tohle mohl opsat i z mnoha a mnoha knih, ne jenom z nějaký jedný stránky. A věřte že tohle je ve většině knih o magii. Mohl bych je klidně jmenovat

úsměv

(Newage, 3. 8. 2009 14:17)

Ne všechny stránky jsou zadarmo. Stránky, nemají nad názvem reklamy jsou placené :). Valkyra majitelka estánek. Hezký den :)

proticho

(syrius, 21. 6. 2009 21:12)

milá kopie..tohle už mi přijde vážně směšný..tady,tím samo myslím i-net, se kopiruje v podstatě všechno od všech..teď sem našla na cizích stránkách/azeroth a něco/texty zase odsud,bo taky z těch "vašich" estranek..tenhle človíček si dal "jen" práci a natlačil sem kupu informací,tzv. pod jednu střechu a to je to super..jinak /co sem měla tu čest poznat/ sou tak 2/3 blogu jen chrst sem,chrst tam..jinak já osobně preferuju ještě pořád knížky,i-net jen tak pro doplnění a zajímavost ;-))jak se dívám je tady sice mrtvolno,přesto přeju krásný den všem čtivcům!

To leo

(MORGUL, 17. 3. 2008 7:01)

Leo: Ses picus odkdy se nemuze kopirovat jeste z Estranek ktere jsou zdarma :-D a nauc se psat demente a toto je nej web o magii a kdo rika ze ne at so polibi prdel !

ps. na strance WWW.MAGIiCKE.ESTRANKY.CZ nema ani (c) své stránky.... :-D :-D

sasas

(gfdg, 14. 11. 2007 15:08)

to je snad jedno
chtel sem se ucit telekinezi a skoro vsude je to stejny
takze kdybys chtel hledat neco kde je neco stejny tak je to vsude

...

(..., 26. 10. 2007 21:55)

Nechci te nijak kritizovat, jen pro doplneni, Beltaine, Imbol(c) i Samain jsou jedny z hlavnich keltskych svatku.

kopie

(LEO, 5. 2. 2007 20:07)

Nechci ti nic říkat ale OKOPÍROVAL jsi TO Z WWW.MAGIICKE.ESTRNANKY.CZ a buď rád že jsem to neprásknul!

kjskiajkajakajkaj

(axc, 16. 1. 2007 6:19)

piču kurvu

sdsd

(sam, 16. 1. 2007 6:18)

ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččččuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu