Jdi na obsah Jdi na menu
 


MAGIE

Především bych chtěl napsat že magie - Pravá Magie -není
1.pouze záležitost sekt
2.neměla by (resp. mága omezuje pouze jeho vůle a universální zákony,ale těžko se k nim propracuje,když bude lpět na pozemské slávě) být způsobem zviditelnění. Magie není o "hele on se mě líbí, tak ho začaruju, aby se do mě zamiloval" -1.formulky tohoto typu jsou pouhá jednoduchá mentální magie a každý byť jenom trošku pokročilejší mág to zvládne 100xlépe 2. jedná se o "černomagickou" operaci - ovlivňování cizí vůle - a zákon odrazu může pak velice silně zasáhnout - člověk, který to s ovlivňováním ostatních přežene většinou končí velmi špatně. Pokusím se ještě vyvrátit jednu pověru - dělení magie na černou a bílou. Něco takového neexistuje - a tyto pojmy používám pouze pro zjednodušení (a možná ani to bych raději neměla dělat - ale jak to jinak vysvětlit…).

Magie je jenom jedna - jedna síla, jedna energie, jedna moc .Záleží na nás, jak ji použijeme. Může to být umění, chaos i věda - je to na nás. Je to stejné jako třeba s jadernou energií - můžeme říct, že je zlá nebo dobrá? Ne…jenom lidé si ji obarvili. Podobně nemůžeme říct, že magie, která ubližuje je zlá magie….ve Vesmíru neexistuje zlo a dobro, protože cokoliv se děje, děje se v souladu s universálními zákony. Tímto jsem snad dostatečně ukázala že černá magie je pouze ta, ze které nebyly řádně odvedeny daně.=)
Dále bych si dovolil připomenout že snaha získat za každou cenu moc je hloupá a zbytečná - v magii jde o zdokonalení sebe sama, přiblížení se k Universu -tohoto dosáhneme hlubokou introspekcí(sebepoznáním) - poněvadž, co je nahoře, to musí být i dole" - nemůžeme ovládat přírodní jevy bez ovládnutí sebe samotných. Moc přijde sama, jakmile se posuneme na vyšší vývojový stupeň. Mág by měl s pokorou přistupovat k vysokým mystériím, která jsou mu svěřována - pokud začne být sobecký a arogantní, hrozí mu, že o ně zase brzy přijde…nebo se stane "černým mágem"…sami posuďte, co je horší.

Magie tedy znamená ovlivnění věcí pomocí nějakého procesu, aby byl důkaz hmatatelný, byť je to někdy jen psychocký výsledek. Radím nastudovat nějaké knížky. Moji oblíbení autoři jsou: A. S. LaVey - Satanismus, Ervin Hrych - obecně, historie, Raymond Buckland - Wicca, Ted Andrews - kabala a magie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

trhrdtntsrtvh

(rbghrbgrteg, 28. 4. 2010 13:01)

nasrat kokoti dejte cígo a prachy a kurvi

Re: trhrdtntsrtvh

(tjdno, 4. 4. 2011 17:26)

A ty si strč to twoe cígo prachy a kurvi do prdele a piš si to na nějaký vhodnější stránky

sthrthrt

(artezheg, 28. 4. 2010 12:55)

je to pičovina

Re: sthrthrt

(tjdno, 4. 4. 2011 17:24)

twl když sem chceš psát tohle když se ti to nelíbí tk nemáš páru o co de kdyby si to věděl tk by si to sem nepsal a držel bys hubu . fajn tk si udělej web s něčim takovím dej do toho úsilí já přijdu a tky budu psát o tvých zájmech že to jsou píčoviny tk nwm co to sem píšeš