Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znovuzrození

V nejvýznamější knize bráhmanů v Bhagavad Gitě se píše: "Tak, jako se člověk zbavuje starých obnošených šatů a obléká si nové, stejně tak duše uvězněná v těle se zbavuje starých těl a vstupuje do nových. Neboť smrt čeká každého, kdo se narodí a narození každého, kdo zemřel."
Jestliže jsme však již kdysi na zemi žili, proč si to nepamatujeme? Zdá se, že řada z nás si na své předchozí životy matně vzpomíná. Kdo po spatření neznámého města nezažil pocit, že zde již kdysi byl? Nebo po setkání s neznámým člověkem neměl pocit, že ho odjakživa zná? Mohly by tyto pocity mít původ v minulých životech? A jak si na to vše vzpomenout?
Někdo si scény z minulých životů může vybavit během meditace, ve snu, nebo jen tak. Většina však volí hypnotickou regresi - návrat zpět do minulých životů. Popsat tento fenomén je pro osoby těžké, nicméně shodují se v těchto bodech - pocit klidu a míru, hluk, tmavý tunel, opuštění těla, setkání s jinými bytostmi, Světelná bytost, zpětný pohled, rekapitulace, nepřekročitelná hranice a návrat. Díla od MUDr. Raymonda Moodyho netřeba představovat. V knize najdete i postup, jak takovou regresi provést (třeba nahráním vlastního slova na kazetu).

Jak si vzpomenout na minulé životy?

Zkušenosti terapeutů poukazují na to, že k tomu, aby člověk přišel do kontaktu se svými minulými životy, je, mimo jiné zapotřebí mimořádně silné motivace, trpělivost, vytrvalost a nenechat se odradit neúspěchem. Také by si měl vybrat svou cestu a metodu. Pokud se nechceme uvést do regrese nějakým terapeutem, můžeme začít sami. Opakujme si každý večer před usnutím toto:
"Nyní usínám a ve svém snu budu prožívat své předcházející vtělení a po probuzení si budu naprosto vše pamatovat."
Další metodou je soustředěné hledění na lesklou plochu, např. křišťálovou kouli, vodní hladinu, do zrcadla apod.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak dlouho to trvá?

(Lukáš, 4. 8. 2010 13:36)

jak umřu tak jak dlouho to bude trvat než půjdu do jiného života? jo a budu pořád stejné pohlaví nebo budu i jiné?

Já to zkusil

(Arky, 6. 11. 2009 14:22)

Já to zkusil, a nevím jestly to byla pravda nebo ne ale připadal jsem si jako pozorovatel atomového vábuchu a protože vycházel z města tak si myslím že jsme byl poblíž Hirošimy či Nagasaky, po pravdě řečeno se mi to moc nelíbylo.

Povznesení

(Jaroslav Jaroš-ASALAN, 21. 8. 2009 22:55)

Ano,je to pravda když zemřeme,znovu se narodime.Ale spravne je to povzneseni.Koule bíleho světla jenž dostane odpočinku v lese opuštěné přírody.Povznest se muže ovšem jen ten,jenž věří v přírodu!!!Jinak to nejde.zůstanete v těle tak dlouho jak ste žili,abyste si odcinily to ze ste nedal vdek přírode za to ze vas splodila.věřte v ni!!!

ahoj

(ahoj, 17. 1. 2009 12:37)

na tomto bude neco pravdiveho, popravde premyslel jsem o tom dost casto a stale premyslim

co je reinkarnace?

(Pavel, 30. 1. 2007 21:22)

jak se jmenuje ta brahmánská kniha?nemáš to blbě napsaný?A brahmáni považovali reinkarnaci za trest a chtěli se jí vyhnout...

www

(trinex1, 27. 11. 2006 11:20)

www.fumoffu.blog.cz

zajimave

(trinex1, 27. 11. 2006 11:19)

to me zaujalo a zkusim to :)