Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vetšinou jsou to neuspokojené vitální bytosti. Ty spokojené takové věci nedelají. Proto lidé v Indii dodržují několik rituálu, když někdo zemře. Ve skutečnosti zemřelého jeden měsíc krmí. Když někdo zemře, po celý měsíc kladou před jeho dům všemožné druhy jídla, protože věří, že člověk, který zemřel, má ještě hlad.

ghost

Kde se duchové vlastně berou? Je těžké dokázat něo, co není vidět, čeho se nemůžeme dotknout, změřit to ... Přesto však existuje teorie, která vysvětluje, kde se duchové vlastně vzali. Jde totiž o duše zamřelých, které se z nějakého důvodu nedostaly na ,,onen svět". Každé duši se prý po smrti otevře svěrelný tunel, do kterého může vstoupit. Některé to ale neudělají- buď mají tady na zami ještě nějakou nesplněnou povinnost, nebo jsou citově vázané na určitou osůbku, nebo zkrátka smrt přijde moc rychle, že nevědí, co se s nimi děje, a vlastně si ani neuvědomují, že už ve skutečnosti neexistují. Potom se potulují světem a buď bloudí a čerpají energii z určitých míst, anebo se ,,přifaří" k nějakému ,,živáčkovi", na kterém parazitují a živí se jeho energií. On o tom samozřejmě neví, jen občas řekne něco, co by normálně neřekl, nebo udělá něco, co by neudělal, anebo se cítí unavený a podobně.

Hůůů, tady straší!

Možná nduchy věříš, možnáne. Jsou ale lidičky, kteří jsou o jehjich existenci přesvědčeni, protože je vidí na vlastní oči! Vypráví se spousta strašidelných příběhů a je spousta míst, na kterých se podle těchto historek duchové objevují.

Bílá paní

Jedná se asi o nejznámější strašidlo v naší republice. Je to duch Perchty z Rožmberka, která žila v 15. století a za života jí její manžel způsoboval velké utrpení. Po své smrti se začala zjevovat jako postava v bílém plášti na různých hradech- na Rožmberku , V %Ceském Krumlově a podobně. Za noci chodí po hradbách a na chodbách chrastí klíči. Dokonce se říká, že je předzvěstí určitých uálostí- když se usmívá, má se přihodit něco dobrého, pokud má černé rukavice a smutný výraz, věstí to neštěstí.

Bílá paní Kateřina Kochrdová - Galerie fotografií z roku 2003

Strašidelné hotely

Hotelů, kde dochází k nadpřirozeným jevům je celá řada, nejčastěji se nacházejí na území Kanady, Anglie a USA. Hosté v nich slýchají jemné zvuky- kroky po chodbách, šepot... otevřeš dveře a kde nic, tu nic! Anebo se najrdnou objeví cigaretový dým... aniž by někdo kouřil.

cobble2.JPG (30777 bytes)

Poltergeist

Je to duch, který se vyžívá v tom, aby dělal nejvštší randál a brajgl. Rozhazuje v domovech věci, způsobuje hluk, projevuje se klepáním, údery, houpáním lustrů. shazováním předmětů, posouváním nábytku a podobně... Bylo zaznamenáno mnoho případů v zahraničí, ale obje ¨vil se také v naší rapublice. Konkrétně na Brněnsku, kde se v jednom ,,domě hrůzy" sám převrátil stolek, rozhoupaly se nástěnné hodiny, rozkýval se lustr... A všichni vědci jsou na to krátcí, nedokáží vysvětlit, jak k takovým událostem dochází.

cobble1.JPG (18344 bytes)brick2.JPG (22774 bytes)

Vyvoláváí duchů!

S duchy se dá prý také komunikovat. Jsou různé formy, buď to lze přes tzv. ,, médium", což je člověk, který je schopný se s duchy spojit. Ta pak pokládáš otázky, na které se chceš zemřelého zaptat, a duch ti prostřednictvím média odpoví. K tomu, aby se někdo stal médiem, je ale zapotřebí vrozených schopností a nejde to jen tak ze dne na den.

Další způsob, jak se snaží lidé s duchy navázat kontakt, je prostřednictvým jejich vyvolávání. Dřív, než se do něčeho podobného pustíš, musíš si pořádně promyslet, koho a proč chceš vyvolat. Nepouštěj se radši do vyvolávání dichůlidí, kteří byli za života zlí a škodili či ubližovali ostatním. Takový duchby tě pak mohl pěkně potrápit! Je proto dobré komunikovat s někým, koho jste dobře znal/a a i kom bezpečně víš, jak může reagovat. A také ke komu ses vždycky chaval/a dobře- aby se ti pak nasnažil za něco mstít.

Nikdy duchy nevyvolávej jen sám/ sama, ale snaž se být alespoň ve dvojici, nebo i ve více lidech. A co budeš potřebovat? Připrav si svíčky, spiritistickou tabulku a ukazovátko!

Jak poznáš, že je duch mezi vámi?

Kromě spiritistické tabulky existují i jiné způsoby, jak při vyvolávání může dát duch najevo svojo přítomnost. nejčastěji je to ťukáním- pomocí toho se dá lépe ptát na různé otázky. Podle počtu úderů zjistíš, jestli hje odpověď ,,ANO" nebo ,,NE". Také se může projevovat jako vánek a například sfouknout svíčku. Anebo zahýbat nějakým předmětam. Proto vždy po ukončení vyvolávání se pro jistotu ducha ještě zeptej, jestli je mezi vámi. Pokud se nic neděje, ani se nehýbe ukazovátko na spiritisticé tabilce, znamená to, že naní přítomný. Pokud ano, pokus se ho odvolat znovu.

Jak se zbavit zlých duchů?

Někteří duchové, kteří mezi námi poletujé, anebo je někdo vyvolal a neodvolal, mohou být nežádoucí- škodit ti- aniž bys o tom věděla/a. Existují lidé, kteří se zaháněním duchů zabývají. Obvykle je vyhánějí různými rituály nebo svěcenou vodou. Ty můžeš zkusit jednoduchou fintu. Otevři okna a se zapálenou vonnou tyčinkou obejdi všechny čtyři stěny pokojíčku. Pak zase okno zavři, magické síly jsou pryč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

You are using MY copywritten photos!!

(Donna Kent, 9. 8. 2016 1:25)

You have stolen my photos from www.CosmicSociety.com - You didn't even bother to give credit to who they belong to - ME. Remove immediately or you will be contacted by my lawyer.

duch co my malem zabil sestru a mě

(kluk co byl blýsko smrti , 11. 6. 2014 20:05)

Bylo to jeden den co sme si řekli že pujdeme večer na hřbitov večer sme tma dorazily už při staní před choidem do vnitř sme cítily něco co není stohodle světa vešli sme do vnitř prošlisme to a nic až pak když sme dorazily do zadní časti hřbytova stal tam rozbytej nahrobní kamen bylo napsano z roku 1720-1756 méno si nepamatuji ale pak to začlo zvuky jako si vřískani hrozyví zvuky zabouchla se hlavní brana tak sme prošli hřibot anic tak sme se vratily ktomu nahrobnímu kameni a začali sme se ptat co chce kdo to je jestli je tady je to duch nebo demon slišeli sme furt to same vřízkaní pak sestra začala mluvit uplně jinou řečí jentak oči měla uplně černý začala se chovat jako zvíře tak sme utíkali protože sestra nas začala kousat škrabat a tak jak sme utíkali tak na mě skočila a vtu chvíly sem si spomněl na exorcismus a skusil to vtuchvíly začala moje sestra hrozně ječet a pak omdlela vzali sme jí domu vše řekli nigdo nam nevěřil a doma se začali ot toho dne dít stejne věci jetota dy snami nenecha nas to odejít moje setra v němocnici když je doma křiči latinsky a ukusuje všelijakou havět ani pastor nepomohl pomoste prosím volejte na toto číslo 733 557 202 pomžte je to tady

Duchové šprýmaři

(Steve1212, 22. 12. 2013 10:10)

Jo a taky se občas stává že dá dohromady nesmyslné věty a nebo se taky může stát že vás chce oblafnout a že když vyvoláváte např.. Josefa Ladu,tak to nemusí být Lada ale duch šprýmař,proto neberte jakoukoliv větu úplně vážně.Jo a tohoto ducha poznáte tak že věty nedávají rozum a řekněme že Lada byl malíř a spisovatel proto když se náhodou spojíte s tímto duchem může napsat že byl velký notorik nebo třeba že to spisovatel ani malíř nebyl...Takže kdyby se stalo něco takového neberte každou větu co vám řekne úplně vážně..:P.S Je opravdu velká sranda ho vyvolat:)))

Duchové šprýmaři

(Steve1212, 21. 12. 2013 14:50)

Čaute lidi,jako většina z vás říká že si s vyvoláváním není radno zahrávat,je to pravda, někdy je při vyvolávání strach a někdy ne,pokud je strach mužou i přes jakoukoli překážku přejít i zlý duchové doporučuju si s tím nezahrávat někdy to může být i smrtelný!!...A když už tak s někým který je zkušený a už někdy vyvolával....A když při vyvolávání nikdo nemá strach,tak je s duchy opravdu sranda největší sranda je když se spojíte s duchem šprýmařem který vám dává srandovní věty někdy je to až k záchvatu smíchu:DDDTakže doporučuji vyvolávat pouze hodné a sympatické duchy..P.S Kdo chce zažít opravdovou legraci zkuste nějakým způsobem vyvolat ducha šprýmaře:DDD

MAGOR

(PAVEL B, 30. 10. 2012 10:38)

MAGOR JE BUCH

delialik

(miroslav, 29. 10. 2012 10:22)

čau zazil sem unos mimozemštanu byl s em na druhim vrchu zažil sem klinickou smrt mam čip jak se zbavit čiopu vim že je vše ftelevizi ja sem sroku3250 vim kdy bude konec vsvěta 23prosince proto ty sim pak přide trezor ja jedinej to mužu srušit js ja vim kde se trezor na chazi ja ale nemužu od cestovat tenkratz vnujorku sem prošel mamgnetyckym polem meje 28 let byl sem julink tet sem miroslav porubsky mum pradeda vbyl mag žil madarskuá ja ziju jeho silou stal se zeme převoznik vim co bude vkaznějovew tam jak se da hřbitov sou podzemní vrty vše se narušilo npředelavkou vparku narušili jadro přiroda se brani mam zýa se bou unos mim ozemštanu byl sem uspanej jinak oky doky zdravim tv n 1w ja 7603 přijemb heslo dimze jedna 3.8 5 bkaznejov tet jdu na stopa vkaznejově mam aparin budu stopovat 11.30 na kaznějov tet vichazim od na r
odniho viboru jinak pa

kamarád

(ekli, 23. 6. 2012 13:42)

před 6 měsíci mi zemřel kamarád a já bych sním chtěla mluvit ale obecně se bojím si s vyvoláváním zahrávat ale chtěla bych mu říct jak se můj bratranec po jeho smrti cítil a tak dále ráda bych mu to řekla ale bojím se toho že bych ho mohla naštvat

ChyBA!!!

(perchta, 9. 4. 2012 20:02)

pokud se usmívá= něco špatného, zemře
pokud je smutná=velice dobrého, bude žít
Jsem z okolí a mnoho jse, toho o tom slyšela.

holky kterí hledaj ducha

(natala sandra , 14. 12. 2011 20:22)

dneska sme měli napravi a natích napravach sme byly s kamoškou a našlisme 2 dopis a natom prvním bylo za byjuvas i vaší kamošku a natom bylo že zabyju všechny

Cítíte někdy přítomnost ducha?

(Rene, 22. 8. 2011 13:44)

Já vážně nevím jestli duchové existují ale věřila bych tomu. Kolikrát cítím že u mě někdo je a tak, v deseti mi umřel táta, jsou to 3 roky a někdy když na něho myslím jako by mi něco říkalo že je tady a že ho mrzí že se nerozloučil.. Já osobně doufám že ten tunel na "onen svět" nevynechal protože věřím že by mu tam bylo lépe..

UPIRI

(jakub, 25. 11. 2008 6:52)

Viděl jsem upíra co mám dělat a taky samotného ďábla a taky ducha prosim pomoc mi našim sem nic neřek.

Re: UPIRI

(lucka, 13. 8. 2011 18:47)

upíra jo a kde

Tabulka

(miky, 26. 2. 2007 16:40)

Chci se zeptat kde sezenu tu spiritistickou tabulku??

Re: Tabulka

(lucie, 13. 8. 2011 18:43)

ve starožitnictví

ahojky

(mimi, 21. 9. 2007 22:52)

Vi tomu fakt verite vsem tem hystorkam dit je to blbost ja este zadnyho nevidela vi snad jo?

Re: ahojky

(patrik, 17. 6. 2011 13:27)

ja ducha videl a celjtil na vlastni kuzi!!!!!!!!!!

automatické písmo

(Marcela, 25. 7. 2010 11:06)

na duchy věřím mám automatické písmo ráda se vzdělávam a čtu o nichbohužel nevím s kým píší protože dotyčny se nechce představit pokud někdo umí poradit co dál tak at mi touto cestou odepíše může i na meil timiana@seznam.cz díky

Duchové..

(Aneta, 11. 3. 2010 15:32)

No,ty také cítím a někdy i vidím už od malička..říkám si že je to vlastně dar,ale někdy mám poěkně nahnáno že se bojím jít i na WC:D..Newím,nechci je vyvolávat nerada si s těmito silami zahrávám,ale když už tak kde by se dala sehnat spiritistická tabulka?:)..odpověd prosím na meil a.sraitrova@seznam.cz Děkuji:)

DUCHOVE

(MARTINA, 28. 5. 2009 16:53)

to je hrozny

ímejl

(jakub, 25. 11. 2008 6:55)

jo a mám ímajl jakub.randal@seznam.cz všechny písmena u jmen malí