Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Lykantropie je fenomén starý snad jako lidstvo samo. Je však těžké stanovit v kterém momentu vývoje se ze zvířete stal člověk a stejně těžké je říci, kdy začal mít potřebu se proměňovat zpět ve zvíře.
Důvodem mohla být potřeba bezprostředního kontaktu s přírodou jako hlavním hybatelem věcí, tím kdo dává i bere. Nebo v kulturách, kde byla zvířata uctívána, mohla být proměna v ně aktem zbožštění.
Symbolika zvířat se objevuje snad ve všech kulturách a náboženstvích, které jsme měli možnost poznat. Známe různé bizoní, ptačí a vlčí muže, kočičí ženy, většina egyptských bohů a amerických Velkých duchů na sebe brávala zvířecí podobu, šamani přírodních kultur se v transu stávali zvířaty uctívanými i těmi, která bylo třeba ulovit. Od nagualismu, tedy psychického (astrálního) spojení člověka se zvířetem je velmi blízko ke spojení, či snad prolnutí, fyzickému.

Podle dostupných zdrojů, a že jich vpravdě není mnoho, málokterý dlak nebo zvěromág rád hovoří o svých intimních záležitostech, je pravděpodobné, že lykantropii způsobuje nějaký činitel v krvi, nazvěme ho agens lycanthropus. Podle toho, jak se tento element do krve dostane, lze lykantropii rozdělit na tři druhy:
vrozená,
získaná,
naučená.

V případě vrozené lykantropie by tímto elementem mohla být dědičná informace, která, pokud je v krvi narozeného jedince aktivována, stává se tento dlakem. Jako mnoho dalších dědičných vlastností, není pravidlem, že se dlačím rodičům narodí dlak. Po mnoho generací může být tato vlastnost ukryta ve šroubovici DNA a objevit se nečekaně v rodině, kde nikdo netuší, že mají mezi předky lykantropa.

Teorie genu, však nestačí pro vysvětlení získané lykantropie. Neexistuje totiž gen, který by byl přenosný z krve jednoho jedince do krve druhého, jak se to děje při pokousání člověka dlakem. Zde se jako vysvětlení nabízí nákaza. Tato teorie, ač poměrně rozšířená, se mi nezdá být opodstatněná, nemyslím si totiž, že lykatropie je nemoc, nebo vada.
Existují také prameny, které získanou lykantropii popisují jako probuzení neaktivního činitele v krvi jedince aktivním, který do jeho krve přechází při pokousání. Znamenalo by to, že člověk, který nemá v krvi obsažen agens, nemůže být pokousáním nakažen. Tuto teorii nevyvracím ani nepotvrzuji.

Vysvětlení původu dlactví nabízí podle mě teorie naučené lykantropie. Domnívám se totiž, že šaman, zběhlý v přeměňování ve zvíře, mohl tuto schopnost, kterou dosud vždy aktivoval vědomě pravděpodobně v nějakém stavu změněného vědomí, zakódovat do své krve, tak, aby ji nemusel vždy složitě vyvolávat vědomě, ale aby aktivátorem byl například úplněk, kdy kmen konal obřady. Takto zakódovaný činitel mohl přecházet na šamanovy potomky, stejně jako při zasvěcovacím obřadu na šamana-čekatele, který tak nebyl nucen složitě se přeměňování učit. Činitel uložený v krvi se tak mohl začít postupně šířit a nekontrolovatelně zabydlovat v lidské populaci.
Domnívám se, že potomci šamanů – zvěromágů byli postaveni před dvě možnosti, mezi kterými nemohli volit. Buď se narodili jako dlaci bez možnosti tuto vlastnost vědomě ovlivňovat, nebo se u nich dědičný činitel neprojevil, i když ho předávali dál do genové výbavy svých potomků. Pokud by se tito jedinci chtěli stát zvířecími šamany, museli by se přeměnu sami naučit. Domnívám se totiž, že bez znalosti mechanismu spouštění přeměny, není možné ji vědomě provádět, přestože se u jedince dlačí činitel v krvi nachází.

Pokud se tedy chtěli stát šamany, museli nastoupit složitou cestu hledání a následné přeměny někde v buněčných strukturách vlastního já, spouštějící řetězovou reakci měnící samotnou podstatu jejich tělesného bytí.
Domnívám se, že složitost této přeměny je na hranici našeho chápání. Domnívám se, že je k ní potřeba jistá dávka počáteční energie nutné k přesunu elementárních částic uhlovodíkových vzorců. Domnívám se, že čím je zvíře, do kterého se mág přeměňuje méně biologicky příbuzné člověku, tím je tato potřebná energie větší. Také si myslím, že přeměna ve zvíře, které je objemově menší s sebou nese potřebu komprese tělesné hmoty, která se při přeměně zpět může projevit například silnou dehydratací nebo úbytkem tělesné hmotnosti. Tělo se při kompresi zbavuje vody, která tvoří jeho značnou část, odpařením do vzduchu. Část tělesné hmoty, která by menšímu zvířeti přebývala, nebo ho činila příliš těžkým, je převedena do antihmoty, tak, aby byl objem tělesné hmoty v trojrozměrném prostoru vyvážen.
Domnívám se, že přeměna vyžaduje hlubokou znalost vlastní fysiologie, somatologie, histologie, biochemie a neméně hlubokou znalost o zvířecím druhu, ve který se mág proměňuje. Také znalost fyzikálních zákonů našeho světa, elementárních částic, transformace energie a to nezbytně, protože celý proces proměny je zřejmě energeticky náročný.
Jakákoli i drobná chyba například při změně struktury DNA by mohla zapříčinit nevratné zhroucení fysického těla.

Domnívám se, že zvěromágové, kteří svou proměnu provádí vědomě a i ve zvířecí podobě udržují kontinuitu své osobnosti, myšlení, vzpomínek a vlastností, stejně jako dlaci užívající lektvary na zachování „zdravého rozumu“, mohou být důkazem, že duše se v lidském těle neváže k žádné části jeho fysis, že nesídlí ani v mozku ani v srdci, protože v těch dochází při přeměně ke změnám, zvlášť v mozku zásadním, které by jistě zapříčinily ztrátu částí tohoto souboru, který nazýváme duše.
Dlaci a tedy i zvěromágové jsou známi svojí provázaností s astrálním světem. Astrální protějšek bytosti v podobě jakési aury je svázán s jejím fysickým bytím bez ohledu na jeho formu. To mě vede ke spekulaci:
Pokud existuje pro všechny fysické formy jedné bytosti jeden astrální protějšek, nebo chcete-li jedna duše, je to pro dlaky, kteří svým dlactvím trpí, naděje. Domnívám se, že vydají-li se cestou vnitřního poznání a nebudou-li se sami sobě vzpírat, ale naopak svou dvojakou podstatu hluboce vnitřně přijmou, mohou ji skrze svou astrální podstatu rozumově ovládat, protože jejich duše je přenosná do jakékoli jejich fysické formy.

 Lykantropie je fenomén, který v sobě snoubí všechny tři zmíněné úhly pohledu, tak jako většina věcí, které nás posunují za hranice možností, ať už jakkoli daleko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(Mashaimpom, 12. 12. 2017 21:30)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Dotaz

(J, 22. 3. 2016 19:41)

Mam otazku v poslednej dobe mavam casto sny o vlkodlakoch zobudim sa uprostred noci a nemozem spat pretoze mam pocit ze ma nieco sleduje taktiez sa mi cas od casu zlepsia zmysli najme zrak cuch a sluch a akokeby zosilniem vela som cital o lykantropii takze otazka je mozne ze takto sa prejavuje ze som vlkodlak?? Diky

vlkodlak?

(vlkodlak?, 22. 11. 2015 21:09)

Ahoj lidi pls pomoct! Nevím ale myslím že jsem vlkodlak. Chovám se agresivně. Docela mi to vadí. Nechci nikomu ve svém okolí ublížit ale nemůžu udržed klid. Taky miluji maso. I syrové. Spím stočená do klubíčka.Rozumím si skočkami pomoct! Vadí mi to. Bojím se svéhsvého já jestli mi někdo může pomoct napište mi na mail. MagicaM@seznam.cz

odepiste pls

(daniel, 6. 8. 2009 23:35)

o uplnku nebo kdyz ne nekdo naštve najednou se mi z ostrej a prodlouzej nechty a na dalku citim lidky tep a srdce a pater mi prazka zebra se mi roztahujou citim velkou energiji a silu je to priznak vlkodlacti mail BlackWolf159@seznam.cz

Re: odepiste pls

(Nati, 27. 12. 2013 14:46)

Prosím kontaktuj nás potrebujeme pomoct. už som ti napísala na G-mail prosím daj mi tvoj facebook urýchlene potrebujem tvoju pomoc!!!

Re: odepiste pls

(Nati, 27. 12. 2013 14:47)

a mimochodom môj fb je Nati Natálka M. ˇ)Dakujem

Jsem a vněním se dikoliv

(Enyo, 5. 4. 2012 8:15)

Ja jsem a to zvíře je vemne i diš to není tak uplně že bi seto dělo jen diš se objeví uplněk fak je že silnější to vic je a začne to silit 1tiden před uplnkem šilene křeče bolesti vtěle si vic on žviřeci instik dalo bise žici touha po volnosti žit v lese a další věci chut na sirove krvave maso ta vuně čerstviho masa.Ja vim že semito dje i diš uplněk není navic tohle mám od děctví chovaní a povaze zvířeci nemam to zavislí jen na uplněk zmnenu ktera je spojená krutou bolesti.

Měnim se mám sobje zvíře

(Nnyo, 5. 4. 2012 8:06)

Ahojky mám dotas ten do založil tuhle stranku věři tomu nebo ne ??? já sem a mám mohu řici že tao diž se stava zněna je spojená ukrutnou bolesti nikomu bich tu bolest nepřál-a i jine věci kolem toho.

Vlkodalci

(Adam, 6. 8. 2011 19:17)

Naučte se mít vlkodlaky rádi nebo aspoň je neprovokovat když jsou blízko vás. Když je vedle vás člověk nebo když se s ním bavíte a je vlkodlak, tak ho může ranit to že na vlkodlaky třeba nevěříte a nebo to že říkáte že jsou to "tvorové" a nebo "monstra"
Nebudu říkat jestli s tím mám vlastní zkušenosti ale... no to je jedno... a ten kdo chce byt vlkodlak tak tomu radim at to nezkousi. :(

něco z vlastní zkušenosti

(patas, 17. 4. 2011 13:26)

je pravda ze vlkodlak mozna existuje.... ale je li to pravda tak vlkodlak se promeni za sve zuřivosti a ovladne to ale když ho osviti měsíční svetlo úplnku tak jeho krveziznivost dosahuje na maximum. sice mám tak trochu příznaky lykantropie.. ale to neznamená že mohu byt vlkodlakem.... vetsina lidi to ma taky tak....a navic kdyby se jimi stala... vlkodlaci by zahubily lidi... to je asi vše... kdyztak pište na mail: patisik2@seznam.cz

POzor

(Laduš, 14. 11. 2010 21:22)

Už dlouho jsem tu nebyla, ale musím souhlasit s pár odkazama, že mít po "boku" lykana je fajn,ale všechno vám seberou.Nejdřív srdce potom duši. Není radno si s nimi zahrávat. Raději se snažte držet od nich dál. A to radí někdo, kdo prozřel dost pozdě.

to co nás pojí

(To není podstatné, 24. 10. 2010 16:21)

Nevíte vůbec nic jen plácáte!Nevíte jaké to je být pokusán, mít záchvaty a bojovat sám se sebou a chtít tenhle prokletý život ukončit.....Pohanský svět nemá místo v křesťanském!!!

Re:to je naposledy co sem píšu

(Lukáš, 2. 8. 2010 11:46)

(poznámka to Re:a potom nadpis znamená odpovězení na ten článek co ta osoba napsala)hele připrav se na smrt on ti dal tu sílu aby si mohl vzít tvou duši a bez duše nasleduje smrt oni berou duše aby mohly bít sylnější nevíš že jsou ze zla no nic těš se na smrt bez duše a žádného dalšího života ;-( to je jen přelud vlkodlaci mají nesmrtelnost stejně jako vampíři já se ale vlkodlaku či upíru nebojím byly sme ze školou na hradu halštejnu a projevil se mi celý minulý život bojoval sem i z vampírem a to bez magie :-o věřte nebo ne je to pravdivé já se v tom moc vyznám víte jak sem byl malí chlapec měl sem vidiny o zlých bytostech včetně duchůůůů

Ahoj

(lucie, 6. 6. 2010 19:13)

Ahoj, o tyhle veškeré magické věci se zajímám a hledám "průvodce", který by mě do toho mohl pořádněji zasvětit. Nejprve jen tak přes net a pak klidně osobně. Nejsem žádná mlaďounká puberťačka. Tyto věci mě zajímají a chtěla bych o tom zjistit více a též více prostudovat. Kdybyste o někom věděli, či byste se chtěli sami nabídnout, tak dejte vědět;)Dobrých přátel mám dostatek, ale nikoho kdo by tomu věřil, či se o toto zajímal.
mail: luciasss.15@seznam.cz
QIP: 246288684

vlkodlaci jsou nej

(terka, 2. 3. 2010 15:49)

jsou fakt božžžžžžžžííííííí jjjjjjoooo

nevím nevím,

(Autor:deniskawolf, 24. 2. 2010 15:27)

Vlkodlačímu duchovi?,vážně? :D a kde si k němu desnisko přišla by mě docela zajímalo

to je naposledy co jsem píšu

(deniskawolf, 24. 2. 2010 14:27)

to je naposledy co jsem píšu vím že jse to blbost ale promněnuji se vím co jsi myslíte že jsem blbá ale je to pravda slíbila jsem Vlkodlačímu duchovi že když mi dá svou sílu že mu dám svou duši!!!!!

Vlkodlaci

(Oroghan, 15. 9. 2009 18:07)

Na vlkodlaky věřím ... a mám pro to své důvody. Podle mě se mění jak duší tak tělem. Nikdo neříkal že přeměna je nějaká příjemná záležitost. Jinak vlkodlak se podle mě přeměňuje o úplňku, ale může se ve velmi zvláštních případech přeměnit i mimo úplněk.

Vlkodlaci

(SecondEinstain, 18. 8. 2009 15:04)

Nejlepší článek je na http://morine-fox.blog.cz/
Je to vážně dobrý.

vlcizena+LusynQa

(Marcus Lykanus, 7. 8. 2009 20:54)

Vy vite vazne hodne o vlkodlacich vlkodlak se muze promenit kdykoliv chce a existuje i neco jako nekontrolovana premena je to premena vyprovokovana necim z jeho okoli.... A vlkodlak svou silu muze predat tim ze danneho cloveka necha napit sve krve ci on sam se napije krve danneho cloveka...