Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Chronokineze“ (chronos = čas) je další z pokročilých PSI sil. Jde o ovládání vnímání času myšlenkami.
Takto můžete čas zpomalovat nebo zrychlovat a tím si můžete pomáhat. Třeba když hrajete hru, tak si uděláte více času na zamíření, nebo když se koukáte na sport, abyste všechno zaznamenali. Samozřejmě, že jde čas i zrychlovat.
Ale přejděme k tréninku. Trénink není ani tak náročný, ani nebezpečný, ale spíše zdlouhavý. Jak na to?

Sežeňte si hodiny, ale takové, co tikají (abyste slyšeli každou vteřinu). Pohodlně se usaďte do tiché místnosti a relaxujte.
Pak se zaposlouchejte do tikání.
Soustřeďte se na mezery mezi tikáním.
Myslete na to, že ta mezera není čas, ale jenom člověkem vytvořená věc.
Když se už hodně soustředíte, tak si pomalu začněte představovat, jak jsou mezery mezi tikáním čím dál tím delší (hlavně neusněte - stává se mi to často).

Samozřejmě to dělejte i naopak (mezery jsou kratší). Střídejte to a tím se naučíte ovládat chronokinezi. Pak vám to půjde i bez hodin a nakonec v malou chvíli zpomalíte čas.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zvláštní....

(Lola, 27. 7. 2011 19:08)

Nevím, jestli je to předně toto, ale párkrát se mi stalo, že když jsem se podívala na hodiny(digitální) tak ukazovaly např. 12:30 a když jsem se na ně podívala chvíli potom, tak zase 12:27! A není to vada hodin, toto se mi stává i u ostatních. Nevíte, co to může znamenat?

jjj

(Radek, 17. 2. 2011 22:05)

jj az teprva ted jsem si uvedomil ze tuto vlastnost trosicku ovladam pac sem patral po telekinezi a narazil jsem na chrono a cetl ji a to s tema hodinama se mi stava dost casto kdyz treba sedim sem zamyslenej a posloucham hodiny ale doposud jsem to nezkousel cvivit

je to pravda!

(Lukáš, 4. 8. 2010 14:03)

čas se zpomalit určitě dá ale ještě jsem to nezkoušel nebo se bojím že jak ho zpomalím tak se zpomalím i já a když ho zastavím tak že se zastavím i já na věky věků tak jestli to někdo umíte ovládat tak sem napište jestli jse se i vy zpomalili nebo ne

pekne

(Agnes, 18. 1. 2010 19:53)

tak ja to skusim a uvidim jeste kdyby sel zastavit:)

Děkuji

(Ondra, 28. 10. 2009 19:50)

Děkuji ti, moc za tyto stránky jsou přímo skvělé, z celé své duše se chci naučit a hlavně pochopit Telekinezi ( samozřejmě jen k dobrému účelu ). Jen jsem se chtěl zeptat ty sám ji ovládáš? Pokud ano, tak to asi máš velmi čistou mysl tu má jen málo kdo. Ještě jednou děkuji, mnohému jsem se tu přiučil.

logika!!!

(Radar, 10. 10. 2009 20:58)

Dajno, v tomhle s tebou nesouhlasím:Magie a podobně je buď nemožná (já v to sice věřím, ale ještě jsem to nezažil, takže úplně jistej si nejsem) a nebo je to prostě fyzika. Když shrnu teorii relativity: Energie zpomaluje čas. Takže pokuď se hodně soustředíš a zvládneš přinutit tvůj mozek, aby vydával hodně energie, tak zvládneš zpomalovat čas. Zrychlování času takhle zatím(!!!) vysvětlit nedokážu, ale určitě je to taky jenom fyzika. Jinak, když říkáš, že to chce jenom věřit, tak to máš pravdu- jde o vladu mysli nad mozkem a tělem.

nechte logiky

(Dajna, 4. 10. 2009 10:07)

tohle a i TK jsou nadprirozene veci tak treba - magie da se vysvetlit? neda tak naco chcete logiku? nač? jen verit to chce a dokazete to!

vy ovladate mysl!

(Dajna, 4. 10. 2009 10:06)

jenom mysl ovlada cas jeno vy si to myslite
mno taky kdyz sem padala tak jako by se mi nejak zpomalil cas a to vzdycky a to je strasny myslim zhe uz od malicka sem to umela ae nevedela jsem co to je atd... a tak ted sem si precetla zhe umim ovladatChronokinezi :D

chronokineze

(Dajna, 4. 10. 2009 10:00)

cau, kdyz sem byla mensi tak jsem strasne chtela spomalit cas, ae rekla sem si no co uz a kdysi sem lezela na posteli a poslouchala bez myslenek prostor mistnosti a tak sem slysela to tikani rucicek na mim budiku a ja jsem na chvili uslysela jako by to zpomalilo uplne to jako by se udelalo mezi vterinou na tri vteriny to tak pripadalo, je to pravda. taky kdyz sem se nudila tak ten cas byl dlouhej a nekonecnej a kdyz byla strasna zabava tak to utikalo jak splaseny ten hlas. tak se mej mas docela zajimavy blog i kdyz vidim tohle vsetko i najinych blogech atd...

-------------

(-------------, 18. 9. 2009 21:15)

v článku o TK psal A. to,že pokud chceme dosáhnout něčeho(vy víte),tak v to musíme věřit,a logiku a vysvětlení,překročit,nezaobírejte se,jestli je to adrenalinem,nebo něčim jinym,prostě to je,na beton,chapete???

K věci

(Antivirus, 24. 7. 2009 16:04)

Nepopírám to,co zde napsal street,ale může za tím být ještě něco.Jak je známo,mozek využívá pracuje jen na 10%,zbytek nic při bdělém stavu nedělá,takže je možnost že se spustí další oblasti a tím mozek dokáže rychleji myslet.Tudíž se nám zdá jakoby se zpomalil čas.Možná že to má i co dočinění se zrychlením,ale jsou to jen moje teorie.Nejspíš to bude jen blábol,ale kdo ví.....

věc

(street, 29. 3. 2009 16:37)

Toto jsou ohromě zajímavá stránky stvořené zkušeným člověkem ovšem--- Chronokinezi nepopírám ovšem lépe bych ji formuloval.. není to zpomalování nebo zrychlování času nýbrž viz zmiňovaný stav mysli.Když vám jde o život( v realitě) nebo hrajete nějakou akční hru(paintball, airsoft atd.) tak se vám nažene adrenalin do krve a vaše smysli se zbystří tak se lépe vyhnete letící kuliče spíš než kdybyste doma seděli u televize..Řekl bych že je to skoro to samé když máte adrenalin tak se lépe sousředíte a proto se vám může zdát že čas je pomalejší popř. rychlejší

fákt

(čochta, 31. 7. 2008 13:21)

předstawte si minutu u náký PC hry nebo sedět s nákou čiči slečnou, a předstawte si minutu sedět holou prdelý na rospálenejch kamnech. je to staw mysly. a dá se to wicwičit,průměrnej člowěk užíwá 6%mozku, a co je stim zbytkem, je třeba přeskočit z pozemského vědění na nadpozemské. je třeba dělit a násobyt, starobylé pilíře se hroutí a staré bariéry padají a na jejich místech stawýme nowý.

ssss

(blbost, 6. 6. 2008 23:16)

Lidi trochu se zamyslete kdyby tohle uměl každej druhej, mohli byste si jít do davu a začít střílet do lidí a určitá skupina lidí stihne uhejbat kulkám, To je fakt hafo blbost, trochu víc se zaměřte na normální život a né na takový blbosti. Já vám ale nechci bránit se snažit zpomalovat nebo zrychlovat čas, jen se občas vraťte do reality:)

blbe

(carbon, 2. 5. 2008 17:02)

ty vole bud se nudis to znamena ze je cas delsi ale jen pro tebe kdyz paris nakou hru tak ti zas ubejva rychle ale jestli ses soustredil na hodiny a cas se ti zpomalil tak mas slaby baterky............blbče

Nic není nemožné

(Ruthius, 7. 4. 2008 16:45)

affafaf: s fyzikalnima zakonama běž někam. Sice pro některý jsou důležitý, jenže jiní zase věří v magii. Jo každý si věří čemu chce v tomhle světě. Nikomu svůj názor nenutím, ale možné je vše. Sice to někomu nepůjde někomu zase jo. Proto nemá smysl se o tom hádat

nemozne

(affafaf, 4. 4. 2008 13:37)

Je to proste nemozne jen tak spomalit cas. Podle Fyzikalnich zakonu proste to nejde!!

Funguje to

(MALAKAJAHAGA, 30. 3. 2008 19:16)

Povedlo se mi to nekolikrat,ale neumim to ovladat.
Stava se to treba kdyz zakopnu a padam,tak se mi spomali cas a ja stacim premyslet jak to bude bolet, na jakou cast tela spadnu atd.

Pohyb časem myšlenkou

(WlkOdlak, 12. 1. 2008 13:22)

Ve skutečnosti je ale docela blbost aby se čas zpomalil či naopak zrychlil pouhou myšlenkou jen tak obyčejného "člověka".V zde zmíněném článku jde spíše o zrychlení (či naopak zpomalení) myšlení a reflexů, a tím je způsobeno že člověk vnímá čas pomaleji či naopak rychleji než okolní lidé.

Pohyb časem

(WlkOdlak, 12. 1. 2008 13:14)

Chronokineze neboli ,,pohyb časem´´ nemusí snad být prodlužování či zkracování pravidelných časových momentů (vzhledem k pozorovateli), nýbrž i obrácení času, či ,,přeskočení´´ jistého časového momentu.